Yhteystiedot

Päiväkodit

Halikolo

044 0543 020
halikolo@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Maria Vuorinen
puh. 045 78752451
maria.vuorinen@sateenkaarikoto.fi

Ketunpesä

040 8475 106
ketunpesa@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Anna Alanen
puh. 045 78757042
anna.alanen@sateenkaarikoto.fi

Lyckobo

0400 556 523
lyckobo@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Pia Pikkarainen
puh. 045 78730702
pia.pikkarainen@sateenkaarikoto.fi

Peikonpesä

040 664 0866
peikonpesa@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Teija Eisanen
puh. 045 787 57073
teija.eisanen@sateenkaarikoto.fi

Pääskynpesä

1. krs 045 787 68515
2. krs 044 981 8662
3. krs 045 787 68514
paaskynpesa@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Kati Palonen
puh. 045 787 68519
kati.palonen@sateenkaarikoto.fi

Tiitiäinen

040 867 9322
tiitiainen@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Sane Mattila
puh. 045 787 57018
sane.mattila@sateenkaarikoto.fi

Villasukka

040 502 3613
villasukka@sateenkaarikoto.fi
Päiväkodin johtaja, Vappu Hukkila
puh. 045 787 57103
Vappu.hukkila@sateenkaarikoto.fi

Turku, Kuntouttava työtoiminta

Opetuskodin vastaava ohjaaja
Susanna Elo
puh. 040 543 5347
susanna.elo@sateenkaarikoto.fi

Kaarina, Kuntouttava työtoiminta

Opetuskodin vastaava ohjaaja
Anniina Björkdahl
puh. 040 144 6494
anniina.bjorkdahl@sateenkaarikoto.fi

Opetuskodit

Turku
puh. 040 543 5347
halinen@sateenkaarikoto.fi

Kaarina
puh. 040 144 6494
hovirinta@sateenkaarikoto.fi

Hallinto

Henna Junttila
puh. 040 7475 106
henna.junttila@sateenkaarikoto.fi

Oy Toimitusjohtaja
Sophia Rehn
puh. 045 7877 5457
sophia.rehn@sateenkaarikoto.fi

Hallinnon assistentti
Anni Peltonen
puh. 045 1192 717
anni.peltonen@sateenkaarikoto.fi

Hankkeet

Sä Osaat -hanke (STEA)

Hankekoordinaattori
Aino-Maria Pusa
044 240 3175
aino-maria.pusa@sateenkaarikoto.fi

Hankekoordinaattori
Outi Arvola
045 7876 9443
outi.arvola@sateenkaarikoto.fi

Yhdessä oppien -hanke (STEA)

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
Emmi Samsten
045 7833 1822
emmi.samsten@sateenkaarikoto.fi

Yhteistyöhanke

VINCE – Virtual Integration home – promoting inclusion and empowerment digital

Hankekoordinaattori
Katja Ollikainen
045 7835 5275
katja.ollikainen@sateenkaarikoto.fi

Yhdistyksen hallitus

Kokoonpano vuonna 2024:

Henna Junttila, puheenjohtaja
Henri Liimula, varapuheenjohtaja
Heidi Virta, sihteeri
Otto Elomäki
Kimmo Hollmén
Pia Pikkarainen
Martina Uotinen
Laura Hillgren, varajäsen
Satu Husso varajäsen

 

Voitte olla yhteydessä hallitukseen sähköpostilla ry@sateenkaarikoto.fi tai suoraan puheenjohtajaan henna.junttila@sateenkaarikoto.fi

Osakeyhtiön hallitus

Henna Junttila, pj
puh. 040 7475 106
henna.junttila@sateenkaarikoto.fi